Sidney T&F Invite Chadron Results

Sidney Invitational Results
Boys
100m Div. 2

  1. 11 Chayton Bynes 11.83a Chadron
  2. 10 Bradd Collins 12.62a Chadron

200m Div. 2

  1. 10 Bradd Collins 26.20a Chadron
  2. 10 Dylan Hough 27.12a Chadron

400m Div. 2

  1. 9 Johnathon Fisher 1:08.51a Chadron

800m Div. 1

  1. 11 Carter Ryan 2:19.62a Chadron

3200m Div. 1

  1. 10 Gavin Sloan 11:55.90a Chadron

110m Hurdles Div. 1

  1. 10 Rhett Cullers 18.14a Chadron

300m Hurdles Div. 1

  1. 10 Rhett Cullers 44.22a Chadron
  2. 11 Garrett Reece 44.63a Chadron
  3. 10 Malachi Swallow 45.35a Chadron

4x400m Relay Div. 1

  1. Michael Sorenson 3:47.07a Chadron
    Seth Gaswick
    Malachi Swallow
    Rhett Cullers

Shot Put Div. 1

  1. 11 Cody Hall 43′ 4 Chadron
  2. 11 Jarek Anderson 41′ 4 Chadron

Shot Put Div. 2

  1. 11 Jesse Stolley 38′ 2 Chadron
  2. 11 Connor Lopez 32′ 3 Chadron

Discus Div. 1

  1. 11 Jarek Anderson 106′ 4 Chadron
    Discus Div. 2
  2. 10 Henry Kennell 97′ 5 Chadron

High Jump Div. 2

  1. 9 Tyler Spotted Elk 4′ 10 Chadron

Long Jump Div. 2

  1. 9 Tyler Spotted Elk 15′ 7 Chadron

Triple Jump

  1. 11 Chayton Bynes 40′ 2 Chadron

Girls
100m Div. 2

  1. 9 Lauren (Fia) Rasmussen 14.42a Chadron
  2. 9 Kinley Richardson 14.55a Chadron
  3. 10 Alisyn Swinney 14.60a Chadron

200m Div. 2

  1. 9 Kinley Richardson 31.29a Chadron
  2. 10 Alisyn Swinney 31.65a Chadron
  3. 9 Lauren (Fia) Rasmussen 33.15a Chadron

400m Div. 1

  1. 9 Demi Ferguson 1:08.02a Chadron

400m Div. 2

  1. 9 Abbey Baumgarten 1:20.64a Chadron

800m Div. 1

  1. 9 Kyndall Carnahan 2:45.90a Chadron

1600m Div. 1

  1. 9 Grace Pyle 6:10.66a Chadron

1600m Div. 2

  1. 12 Nia Meyer 6:53.10a Chadron
  2. 10 Aspen Graves 7:01.08a Chadron

3200m Div. 1

  1. 11 Mackenzie Anderson 14:20.39a Chadron

3200m Div. 2

  1. 10 Aspen Graves 14:30.66a Chadron

110m Hurdles Div. 2

  1. 11 Kristin Rasmussen 21.62a Chadron
  2. 9 Maci Rutledge 23.70a Chadron

300m Hurdles Div. 2

  1. 9 Maci Rutledge 59.06a Chadron
  2. 11 Kristin Rasmussen 1:03.01a Chadron

4x400m Relay Div. 1

  1. Leila Tewahade 4:37.83a Chadron
    Jazzy Munyiri
    Demi Ferguson
    Grace Pyle

4x800m RelayDiv. 1

  1. Kyndall Carnahan 11:49.71a Chadron
    Nia Meyer
    Mackenzie Anderson
    Leila Tewahade

High Jump Div. 1

  1. 11 Tatum Bailey 5′ 0SR Chadron
  2. 9 Grace Pyle 4′ 8PR Chadron

Long Jump Div. 2

  1. 9 Alivia Long 12′ 4 Chadron

Triple Jump Div. 1

  1. 11 Tatum Bailey 32′ 8.75 Chadron
  2. 10 Jayrah Ngoi 31′ 2.5 Chadron

Related posts